Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 

W dniu 8 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, którego głównym celem jest popularyzowanie ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku OSP RP w Strzyżowie oraz Burmistrz Strzyżowa.

 

W turnieju wzięło udział 17 uczestników z podziałem na 3 grupy wiekowe: I grupa wiekowa (szkoła podstawowa) – 8 osób, II grupa wiekowa (gimnazjum) – 6 osób, III grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna) – 3 osoby. 

 

Dzieci i młodzież uczestnicząca w turnieju miała za zadanie rozwiązać test z 30 pytaniami z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

Po dokonaniu oceny prac pisemnych i ustnych rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

 

I grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa

I miejsce– Marcin Górka – OSP Glinik Zaborowski – 27+2 pkt

II miejsce– Dawid Czaja – OSP Wysoka Strzyżowska – 27+0 pkt

III miejsce– Oliwier Dobek – OSP Glinik Charzewski – 25+0 pkt

II grupa wiekowa – Szkoła Gimnazjalna

I miejsce– Anita Szopa – OSP Godowa – 29+0 pkt

II miejsce– Kamil Sowiński – OSP Wysoka Strzyżowska – 24+0 pkt

III miejsce– Katarzyna Szostak – OSP Żyznów – 23+0 pkt

III grupa wiekowa – Szkoła Ponadgimnazjalna

I miejsce– Justyna Bury – OSP Glinik Zaborowski – 27+3 pkt

II miejsce– Kacper Dziok – OSP Gogołów – 27+2 pkt

III miejsce– Jakub Ogorzałek – OSP Kalembina – 17+0 pkt

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe (sprzęt RTV) ufundowane przez Burmistrza Strzyżowa. Laureaci pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej będą reprezentować Gminę Strzyżów na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się w dniu 22 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie o godz. 10.00.

 

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Strzyżowie składa serdeczne podziękowania za pracę Komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem turnieju, Panu Mariuszowi Kawie – Burmistrzowi Strzyżowa za ufundowanie nagród, opiekunom uczestników z poszczególnych szkół i jednostek OSP za przygotowanie uczniów oraz samym uczniom za chęć nauki i zdrowe współzawodnictwo.

 

 

 

 

Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Strzyżowie 

liczba wyświetleń: 494 dodano: 2017-04-11