Praca na Jersey - spotkanie informacyjne w Tarnobrzegu

 

Informujemy, że w dniach 15 i 17 marca br. w godzinach od 9 do 14 w Tarnobrzegu, przy ul. Tarnowskiego 1 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się spotkanie informacyjne z Panią Agnieszką Jamroży w sprawie pracy na Jersey. 

 

Branża Firmy: Uprawa, pakowanie i sprzedaż nowych ziemniaków Jersey Royal na wyspie Jersey. Firma zatrudnia ok 500 pracowników w sezonie większość z nich sezonowo.

Rodzaje Prac:

1.  Prace ręczne przy uprawie ziemniaków – praca sezonowa np: układanie ziemniaków (praca na akord), sadzenie ręczne, przykrywanie folią, kopanie, pakowanie w halach, ocena jakości, ogólne prace w rolnictwie itp.

2.  Kierowanie traktorem, obsługa maszyn, kierowanie wózkiem widłowym i vanem pracowniczym.

3.  Obsługa maszyn specjalistycznych, np: opryskiwaczy,  obcinaczy żywopłotów, rozsiewaczy do nawozów, obsługa sprzętu w pakowalni. Kierowcy mogą również wykonywać prace fizyczne jeśli zajdzie taka potrzeba.

4.  Prace w warsztacie oraz obsługa silników, konserwacja i naprawa pojazdów, itp.

5.  Administracyjne i urzędowe.

 

Stawka WynagrodzeniaFirma nie zatrudnia osób ponizej 18 roku życia. Wszyscy pracownicy muszą podpisać kontrakt zatrudnienia z firmą – zgodnie z prawem pracy na Jersey. Urlop płatny, jeden dzień w przepracowanym miesiącu oraz wszystkie dni ustawowo wolne od pracy. Warunki zapłaty zależą od umiejętności, doświadczenia i odpowiedzialności. Stawka wynagrodzenia wzrasta od 1 kwietnia w każdym roku. Żaden pracownik na Jersey nie może zarabiać poniżej wymaganej stawki minimalnej. Mężczyźni i kobiety mają tą samą stawkę godzinową. Większość pracy jest płacona na godzinę, lecz niektóre prace (takie jak układanie ziemniaków – praca na akord), płacona jest od ułożonej skrzynki. Nowi pracownicy są na podstawowej stawce godzinowej, chyba że wykonują inne prace tj: kierowca traktora, mechanik maszyn rolniczych lub inne, które wymagają odpowiednich szkoleń.  Pracownicy, którzy zarabiają minimalną stawkę godzinową przechodzą automatycznie na wyższą stawkę w czwartym roku pracy w Jersey Royal Company. Firma dołoży wszelkich starań, aby w każdym tygodniu było minimum 41 godzin pracy, jednak warunki pogodowe nie zawsze na to pozwalają. Jak pokazują poprzednie lata średnia liczba godzin pracy w tygodniu w czasie całego sadzenia/kopania /pakowania wynosiła ok 56 godzin.( Na sezonie w tym roku tj. od kwietnia do sierpnia liczba godzin przekraczala 70 tygodniowo). Godziny pracy mogą przekroczyć 60 w tygodniu, szczególnie w czasie kopania i pakowania. Pracownicy, którzy chcą pracować dłużej niż 48 godz w tygodniu muszą wyrazić na to zgodę na piśmie, przed rozpoczęcięm pracy). 

 

Zakwaterowanie:Prawie wszyscy pracownicy są zakwaterowani w mieszkaniach firmowych. Opłata za  mieszkanie jest ustalona prawnie przez Urząd Zatrudnienia na Jersey. Dowóz do pracy jest za darmo. W pierwszych 3 miesiacach tj. styczen, luty, marzec, jesli warunki pogodowe uniemozliwią prace , pracodawca nie bedzie potracał oplaty za mieszkanie ( z wyjątkiem niedzieli).

 

Więcej informacji o warunkach pracy bedzie można uzyskać podczas spotkania informacyjnego w Tarnobrzegu lub drogą mailową: agnieszka.jamrozy@jerseyroyal.co.uk

 

 

 

 

Urząd Miejski w Strzyżowie 

liczba wyświetleń: 773 dodano: 2017-03-13