Centrum Zdrowia Psychicznego jasielskiego Szpitala wspiera kampanię społeczną „Emocje w Twoich Rękach”

 

Od dnia 1 lipca 2022 r. Szpital Specjalistyczny w Jaśle uruchomił Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia. CZP obejmuje swoja działalnością powiat jasielski i strzyżowski. Kompleksowa opieka psychiatryczna w CZP jest udzielana wszystkim pełnoletnim mieszkańcom ww. powiatów i odbywa się w warunkach:

 

 

  • ambulatoryjnych realizowanychprzez Poradnie Zdrowia Psychicznego,
  • leczenia środowiskowego (domowego) realizowanych przez Zespół Leczenia Środowiskowego,
  • dziennych realizowanych przez Odział Dzienny Psychiatryczny,
  • stacjonarnych (całodobowo),realizowany przez Oddział Psychiatryczny.

W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego funkcjonują dwa Punkty
Zgłoszeniowo-Koordynacyjne
, w Jaśle oraz Strzyżowie, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-18.00. Do Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego może zgłosić się osoba w kryzysie psychicznym wywołanym skomplikowaną sytuacją życiową, doświadczająca myśli samobójczych, zmagająca się z lękami. Osobę w sytuacji kryzysu psychicznego może również zgłosić rodzina. Pomoc udzielana przez Centrum jest bezpłatna.

 

Nowo utworzone Centrum Zdrowa Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z Fundacją „Terapia to NIE wstyd” zorganizuje w dniu 09.09.2022 r. (piątek) od godz. 09.00 do 18.00 na Rynku w Jaśle
i Strzyżowie
ogólnopolską akcję edukacyjno-informacyjną związaną ze Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.

 

Hasło tegorocznej kampanii to „Emocje w Twoich rękach”.

 

Celem akcji będziebudowanie świadomości profilaktyki zdrowia psychicznego oraz rozpowszechnienie wśród mieszkańców powiatu jasielskiego i strzyżowskiego oferty świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach nowo utworzonego Centrum Zdrowia Psychicznego.

W piątek 09.09.2022r od godziny 09.00 jasielski oraz strzyżowski rynek przez kilka godzin staną się otwartym gabinetem terapeutycznym, gdzie każdy będzie mógł przyjść i porozmawiać z ekspertem o swoich problemach.

 

W ramach bezpłatnej pomocy będzie można uzyskać informację o formach pomocy psychologicznej na terenie naszego powiatu, porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego.

 

Będzie również możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz saturacji. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja twórczości lokalnych artystów oraz pacjentów Oddziału Psychiatrycznego i Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.

 

Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcą porozmawiać o emocjach. Chcemy sprawić, aby jak najwięcej osób potrafiło zaopiekować się swoimi emocjami i emocjami bliskich.

liczba wyświetleń: 194 dodano: 2022-09-07