Gmina Strzyżów wśród gmin stawiających na profilaktykę

 

Gmina Strzyżów aktywnie uczestniczy w kampaniach profilaktycznych Krakowskiej Akademii Profilaktyki. Za zaangażowanie w działalność profilaktyczną otrzymała certyfikat potwierdzający przynależność do Wielkiej Koalicji Gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa oraz statuetkę „Gmina Strzyżów zasłużona dla profilaktyki”.

 

Wielka Koalicja to grupa gmin, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie pandemii. Przystępując do kampanii profilaktycznych, samorządy dają dowód swojej troski o zdrowie mieszkańców. Pokazują, że nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym oraz przeciwdziałanie przemocy, ale także wzmacnianie więzi w rodzinie i kształtowanie umiejętności minimalizujących ryzyko sięgania po substancje psychoaktywne.

 

- Otrzymaliśmy certyfikat poświadczający włączenie naszej gminy do grona samorządów aktywnie zaangażowanych w Ogólnopolskie Kampanie „Przeciw pijanym kierowcom”, „Reaguj na przemoc!”, „Dopalacze – powiedz stop” oraz „Postaw na rodzinę” – tłumaczy Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra. - Statuetka to miłe zaakcentowanie naszej współpracy z Krakowską Akademią Profilaktyki – dodaje.

 

Materiały profilaktyczne za pośrednictwem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów w Strzyżowie trafiły do wielu placówek i instytucji na terenie gminy Strzyżów, m.in. szkół, Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego ds. Uzależnień, instytucji państwowych i organizacji, z którymi współpracuje w zakresie realizacji programów profilaktycznych.

 

A. Kozioł

liczba wyświetleń: 181 dodano: 2021-12-10