8 mln zł dla Gminy Strzyżów na inwestycje w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę oraz kanalizację

 

Ponad 8 mln zł trafi do budżetu Gminy Strzyżów na realizację inwestycji wodnociągowych i kanalizacyjnych. Środki pochodzić będą  z budżetu państwa, które na realizację zadań w tym zakresie w gminach przeznaczy 4 mld zł. Jak podaje Serwis Samorządowy PAP trafią one jeszcze w tym roku do 1714 samorządów w całym kraju. 1 mld zł trafi na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, a 3 mld zł na projekty związane z kanalizacją.

 

„Pieniądze trafią do tych JST, które mają w zakresie tego rodzaju przedsięwzięć największe potrzeby. Te pieniądze są im po prostu potrzebne. Znacząco poprawią one komfort życia milionów Polaków i stan środowiska naturalnego” – podaje PAP za komunikatem Ministerstwa Finansów.

 

Podział środków nastąpił automatycznie na postawie algorytmów (opartych na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności) oraz danych GUS na 31 października br. Środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024.

Więcej informacji na: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/premier-4-mld-zl-na-projekty-kanalizacyjne-wodociagowe-aktualizacja

 

Źródło: samorząd.pap.pl

 

Tabela z podziałem środków 

liczba wyświetleń: 309 dodano: 2021-11-06