Nagrody Świętego Michała 2021 rozdane

 

Po rocznej przerwie, w niedzielę 26 września br., odbyła się 14. już gala rozdania Nagród Świętego Michała. Poznaliśmy kolejnych laureatów – ludzi i organizacje, które dzięki swoim działaniom, bezinteresownej pracy, otwartym sercom i umysłom zmieniają na lepsze naszą lokalną rzeczywistość. Kapituła zdecydowała się przyznać siedem nagród we wszystkich sześciu kategoriach.  

 

Galę rozpoczęli energetycznym wykonaniem piosenki „Takie tango” wokaliści z Instytutu Muzyki UR – Ewa Siembida, Ewa Niewdana-Hady, Sylwia Łyko, Marek Filipiak oraz Piotr Kuźniar, którym towarzyszył zespół instrumentalny pod kierownictwem Tomasza Jachyma a także Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrygenturą prof. Grzegorza Oliwy. Po tej muzycznej uczcie, przyszedł czas poznać tegorocznych laureatów Nagrody Świętego Michała. Ceremonię prowadzili Zastępca Burmistrza Strzyżowa Paweł Midura oraz instruktor DK Barbara Szlachta.

 

Laureatami Nagrody Świętego Michała zostali:

  • KULTURA - Urszula Rędziniak
  • OŚWIATA I WYCHOWANIE ORAZ SPORT, TURYSTYKA I REKREACJA - dr Piotr Szopa, Jacek Libucha
  • OPIEKA SPOŁECZNA ORAZ BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE PUBLICZNE - Pracownicy Służby Zdrowia
  • SAMORZĄDNOŚĆ - Małgorzata Sołtys
  • WOLONTARIAT ORAZ MECENAT - Wiesław Drogoń
  • INNE OSIĄGNIĘCIA ZASŁUGUJĄCE NA WYRÓŻNIENIE - Redakcja miesięcznika "Waga i Miecz"

 

Statuetki, dyplomy oraz kwiaty wręczali nagrodzonym Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Grodzki oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej a także  przewodniczący komisji stałych. W imieniu nieobecnego Jaka Libuchy nagrodę odebrał Kordian Paszek, natomiast w imieniu Wiesława Drogonia, mieszkającego na stałe w USA, nagrodę odebrał prezes MKS „Wisłok” Strzyżów Józef Maźnicki.   

 

Na zakończenie oficjalnej części spotkania, głos zabrał Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra.

- Po rocznej przerwie wracamy do nagradzania tą prestiżową nagrodą Świętego Michała kolejnych osób, które tak pozytywnie odznaczają się w naszym życiu. Gratuluję nominowanym oraz tym, którzy zostali nagrodzeni – mówił burmistrz Góra. Wspomniał także o dwóch  laureatach – pracownikach służby zdrowia, dziękując wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przez ostatnie 1,5 roku walki z Covid-19 przyczyniali się do ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz redakcji miesięcznika „Waga i Miecz”, który w roku bieżącym świętuje 30-lecie działalności, dziękując osobom, które przez te 30 lat były zaangażowane w dokumentowanie i utrwalanie aktualnych wydarzeń z życia społecznego, kulturalnego oraz gospodarczego miasta i gminy.

 

Wszystkim nominowanym oraz nagrodzonym za ich zaangażowanie w działalność na rzecz naszej Małej Ojczyzny, ale także tym, którzy potrafili zauważyć i docenić społeczną aktywność składając wnioski o przyznanie nagrody podziękował Przewodniczący Kapituły Tomasz Grodzki. -  Cieszę się, że są wśród nas osoby, które nie tylko uczestniczą w wydarzeniach, korzystając z nich, ale także zauważają ten wysiłek – docenianie ciężkiej pracy drugiego człowieka czy organizacji jest dodatkowym bodźcem do działania – podkreślał przewodniczący.

 

Zwieńczeniem gali był koncert pn. „Sen o dolinie. Tribute to Romuald Lipko”, autorstwa którego piosenki śpiewali wokaliści z Instytutu Muzyki UR – Ewa Siembida, Ewa Niewdana-Hady, Sylwia Łyko, Marek Filipiak oraz Piotr Kuźniar, a towarzyszył im zespół instrumentalny pod kierownictwem Tomasza Jachyma a także Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrygenturą prof. Grzegorza Oliwy.

 

Na scenie „Sokoła” wybrzmiały w niezwykłych głosach znane utwory polskiej sceny muzycznej, m.in.: „Aleją Gwiazd”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Nic nie może przecież wiecznie trwać”. Ten wspaniały koncert, imponujący zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym, zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników niedzielnego wydarzenia.

A. Kozioł

 

Zobacz zdjęcia - fot. K. Szaro

Zobacz film z gali rozdania nagórd - realizacja Film i fotografia andrzejart.pl

liczba wyświetleń: 388 dodano: 2021-09-29