Dzień Dziecka w Gminie Strzyżów

 

Dzień Dziecka to najradośniejsze święto, wyczekiwane z utęsknieniem przez wszystkie dzieci. W tym roku świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka w skromniejszej niż zwykle formie z uwagi na trwające obostrzenia. Strzyżowskie jednostki kultury i sportu przygotowały dla najmłodszych mieszkańców kilka propozycji, z których skorzystać mogli w dniach 28.05-01.06.

 

W ofercie Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie znalazły się kilkudniowe atrakcje, w tym m.in. premiera kinowa bajki „Krudowie2: Nowa Era”. Do każdego biletu dziecięcego przed seansem losowane były nagrody, ufundowane przez lokalne firmy, a były to: Czarnorzecko-Strzyżowska LGD, Nadleśnictwo Strzyżów, C.S. Roksana, Coco Loco, Firma Handlowa „DS”, ARA s.c. Marian Papuga, FHU Alicja Jagodzińska, Iwona Bosek, Nati Moda Dziecięca, Pepco, Cukiernia Fresca, Mała Gastronomia Danuta Armata, Lider GSM, ks.deesign&FOTO Katarzyna Strzępek. 1 czerwca dzieci z SP nr 2 w Strzyżowie wzięły udział w spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „Krak-Art” z Krakowa. Dużą popularnością cieszyły się jak zawsze przejazdy Strzyżowską Kolejką Kołową.

 

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie 1 czerwca zaproponowała dzieciakom gry i zabawy w Parku Literackim w Strzyżowie. Dzieci odwiedził ukochany przez najmłodszych Bibliomiś, który zachęcał do zabawy i tańca. Gry ruchowe z nagrodami, małe warsztaty artystyczne na folii, balonowe figury, zgadywanki muzyczne, gigantyczne bańki mydlane – to niektóre z atrakcji przygotowanych tego dnia przez pracowników biblioteki. Niezmiennie dużym zainteresowaniem, nawet tych starszych dzieci, cieszyło się malowanie twarzy.

 

Propozycję na ten wyjątkowy dzień przygotowało także Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej w postaci bezpłatnego zwiedzania wystaw w gmachu głównym Muzeum dla dzieci wraz z opiekunami. Natomiast Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji dla wszystkich dzieci poniżej 16 roku życia oferowało tego dnia promocyjne, tańsze o połowę ceny wejściówek na basen. Dzieciaki mogły także poskakać na darmowych dmuchańcach, rozstawionych przez kilka dni w Ogródku Jordanowskim, co z uwagi na deszczową aurę, możliwe było tylko w piątek 28 maja oraz 1 czerwca.

 

A. Kozioł

 

Zobacz zdjęcia 

liczba wyświetleń: 161 dodano: 2021-06-02