230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Wczoraj cała Polska świętowała 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Tegoroczne obchody także i w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbyły się bez tradycyjnych pochodów i uroczystości. Cieszy fakt, że wyrazem naszego patriotyzmu i upamiętnienia tego ważnego święta są licznie wywieszane przez mieszkańców flagi, które tego roku powiewały w znaczącej większości strzyżowskich domostw.

 

W poniedziałek 3 maja przedstawiciele powiatu strzyżowskiego w osobach Starosty Strzyżowskiego Bogdana Żybury, Wicestarosty Strzyżowskiego Tomasza Garncarskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu – Małgorzaty Skalskiej-Nierody oraz przedstawiciele Gminy Strzyżów w osobach Burmistrza Strzyżowa Waldemara Góry, Wiceburmistrza Strzyżowa Pawła Midury i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzyżowie Tomasza Grodzkiego, wraz z komendantami Powiatowym Policji i Państwowej Straży Pożarnej, delegacją wojska z zaprzyjaźnionej jednostki - 21. Dywizjonu Artylerii  Przeciwlotniczej z Jarosławia oraz niezawodnymi strzyżowskimi „Strzelcami” złożyli wieńce przy pomnikach Ofiar Stalinizmu, Żołnierzy Poległych w I i II wojnie światowej, Niepodległości oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

A. Kozioł

 

230. rocznicę uchalenia Konstytucji 3 Maja świętowano także muzycznie. Połączone siły kilku chórów, w tym Strzyżowskiego Chóru Kameralnego i Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej  I st. im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie, nagrały wspólnie utwór pt. "Tamten maj", do ktorego słowa napisała Monika Partyk, zaś muzykę skomponował Włodzimierz Korcz. 

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania 

 

Zobacz zdjęcia - fot. Wiesław Plezia

 

 

Fot. M. Włodyka

liczba wyświetleń: 160 dodano: 2021-05-04