230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2.05) oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Warto wiedzieć, że obecny rok został ustanowiony przez Sejm rokiem Konstytucji 3 Maja, co wiąże się z przypadającą właśnie teraz 230. rocznicą uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie, ustawy zasadniczej. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiczną, także w tym roku nie będą organizowane tradycyjne uroczystości z udziałem mieszkańców. Jak co roku Burmistrz Strzyżowa zachęca jednak do dekorowania domów i balkonów flagami.

 

Obchody Święta Konstytucji będą miały w gminie Strzyżów charakter symboliczny. Przedstawiciele władz giny i powiatu strzyżowskiego, wraz z delegacją wojska z 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej oraz strzyżowskimi Strzelcami złożą kwiaty oraz zapalą znicze w lokalnych miejscach pamięci: przy pomnikach Ofiar Stalinizmu, Żołnierzy Poległych w I i II wojnie światowej, Niepodległości oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego. Flaga na masztach stojących przy pomnikach będzie podniesiona.

 

Mieszkańców zachęcamy do uczczenia tej rocznicy najpiękniej jak potrafimy, w naszych domach, z najbliższymi i do wywieszania flag, które będą wyrazem naszego upamiętnienia majowych świąt.

 

UM w Strzyżowie

 

Grafika: www.info.elblag.pl

liczba wyświetleń: 114 dodano: 2021-04-30