Narodowy Spis Powszechny: od dziś można wypróbować wersję demo

 

1 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Zanim wypełnimy właściwy formularz, możemy przetestować wersję demonstracyjną aplikacji.

 

Już teraz możemy wypróbować wersję demonstracyjną i sprawdzić, czy wszystkie pytania NSP 2021 są dla nas jasne. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się przy pytaniach ikonki z literą „i” w kółku. Jeśli mamy wątpliwość, jak odpowiedzieć na pytanie, po kliknięciu na ikonę znajdziemy tam potrzebne wyjaśnienia i wskazówki.

 

Właściwy formularz spisowy będzie dostępny na stronach GUS od 1 kwietnia do 16 czerwca. Pozostanie aktywny przez 14 dni od pierwszego zalogowania. To oznacza, że można go wypełniać etapowo, o dowolnej porze.

 

Link do wersji demonstracyjnej aplikacji do samospisu

 

Jakich pytań możemy się spodziewać?

 

Na stronie spis.gov.pl została opublikowana lista pytań. Dotyczą one zarówno podstawowych kwestii, jak wiek, narodowość, wykształcenie czy sytuacja mieszkaniowa, jak również rodziny i stanu cywilnego. Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami, jakie będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”.

 

Udział w spisie jest obowiązkowy. Wszystkie dane, zebrane przez rachmistrzów objęte są tajemnicą statystyczną. To oznacza, że nikt poza GUS nie uzyska dostępu do informacji o konkretnych osobach.

 

Link do listy pytań

liczba wyświetleń: 215 dodano: 2021-03-22