Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla całego Podkarpacia w związku z możliwymi burzami z gradem. Alerty obowiązują także w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim. Instytut zaznacza, że prawdopodobieństwo podawanych prognoz sięga 80 proc.

 

IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu sięgającymi do 30 mm, a lokalnie nawet do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Ponadto, miejscami może także spaść grad. Instytut zaznacza, że prawdopodobieństwo podawanych prognoz sięga 80 proc. Alerty IMGW obowiązują od środy od godz. 10.00 do czwartku do godz. 6.00 rano.W zwiąkzu z możliwością wystąpienia intensywnych opadów, ostrzeżenia dotyczą także gwałtownych wzorostów stanów wód m.in. na Wisłoku, mniejszych rzek oraz możliwości wystąpienia loklanych podtopień. 

 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

UM w Strzyżowie

liczba wyświetleń: 207 dodano: 2020-06-17