Aktualna sytuacja epidemiologiczna w gminie Strzyżów

 

Dziś w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie odbyło się spotkanie służb mundurowych i sanitarnych, władz gminy i powiatu oraz pracowników urzędu odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe, dotyczące sytuacji na ternie gminy i powiatu związanej z występowaniem  koronawirusa w Polsce i naszym województwie. W chwili obecnej nie ma żadnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie i gminie Strzyżów.

 

Obecnie na terenie powiatu strzyżowskiego kilkadziesiąt osób objętych jest nadzorem służb sanitarnych. W chwili obecnej nie ma żadnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie i gminie Strzyżów. Sytuacja jest jednak rozwojowa i konieczne jest podejmowanie wszelkich działań, aby ograniczyć ryzyko zakażenia.

 

 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozwagę i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. Jeżeli nie ma koniecznej potrzeby, nie wychodźcie Państwo z domu. W związku z zawieszeniem funkcjonowania placówek oświatowych, apelujemy do rodziców o ograniczenie wyjść dzieci i młodzieży z domów do niezbędnych i unikanie przez nich dużych skupisk ludzi.

 

Informujemy także że, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców, we wtorek nieczynne będzie strzyżowskie targowisko.

 

 

UM w Strzyżowie

liczba wyświetleń: 921 dodano: 2020-03-13