Po raz kolejny wręczono promesy przyznane w ramach Programu Stypendiów Pomostowych

 

Dzisiejsze przedpołudnie (23.12), to były miłe chwile dla 10 studentów z gminy Strzyżów, którzy spotkali się w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie z przedstawicielami Samorządu oraz Stowarzyszenia Mieszkańców Wysokiej Strzyżowskiej „Kopytko”. Celem spotkania było wręczenie promes potwierdzających przyznanie stypendiów na pierwszy rok studiów, otrzymanych w ramach Programu Stypendiów Pomostowych.

 

Po raz kolejny realizacją Programu na terenie gminy Strzyżów zajęło się Stowarzyszenie Mieszkańców Wysokiej Strzyżowskiej „Kopytko”, które zorganizowało cały konkurs na szczeblu lokalnym oraz udzieliło niezbędnej rekomendacji maturzystom ubiegającym się o stypendium. Przy realizacji projektu stowarzyszenie otrzymało również wsparcie finansowe ze strony Gminy Strzyżów.  

 

W efekcie rekordowa jak dotychczas liczba, bo aż jedenastu młodych ludzi - maturzystów (matura 2019), a obecnie już studentów pierwszego roku otrzymało roczne stypendia w wysokości 5000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach. Promesy dziesięciu obencym na spotkaniu stypendystom, wręczyli Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, zastępca Paweł Midura oraz członkowie zarządu stowarzyszenia „Kopytko” Gabriel Gąsior i Katarzyna Ziobro.

 

A. Kozioł

 

Stypendia pomostowe, realizowane we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, to stypendia na I rok studiów, skierowane do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program zainicjowany został w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 

Fot. A. Kozioł 

 

Zobacz zdjęcia 

liczba wyświetleń: 762 dodano: 2019-12-23