Orszak Trzech Króli po raz czwarty przejdzie ulicami Strzyżowa

 

Serdecznie zapraszamy na organizowany już po raz czwarty w Strzyżowie Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2020 r. Początek wspólnego kolędowania o godz. 11.00 w kościele farnym w Strzyżowie. Organizatorami wydarzenia są Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie oraz Gmina Strzyżów.

6 stycznia 2020 roku, pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 872 miejscowości w całej Polsce i 20 poza jej granicami. Orszak Trzech Króli jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. To oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Orszak tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowe i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki.

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie tłumu ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

 

Serdecznie zapraszamy całe rodziny - dla uczestników darmowe korony!

 

 

Organizatorzy:

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie

Gmina Strzyżów

 

Współorganizatorzy:

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie

Centrum Integracji Społecznej w Strzyżowie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie

liczba wyświetleń: 790 dodano: 2019-12-19