Most w Bonarówce oddany do użytku

 

Dziś w Bonarówce dokonano oficjalnego odbioru robót związanych z remontem mostu, uszkodzonego w wyniku powodzi, jaka nawiedziła gminę Strzyżów w maju br. Koszt modernizacji obiektu to ponad 861 tys. zł, z czego 676 tys. zł pochodzi ze środków dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 

Przypomnijmy, że uszkodzenia mostu w Bonarówce były wynikiem kilkudniowych ulew, jakie wystąpiły w gminie Strzyżów końcem maja br. W efekcie 3 rodziny zostały niemalże „odcięte od świata”, brak też było dojazdu do kilku hektarów pól uprawnych, gdyż ze względu na fatalny stan techniczny obiektu, był on zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Dojście do domów położonych od strony drogi gminnej umożliwiała jedynie tymczasowa drewniana kładka.

 

Wyremontowanie mostu było sprawą pilną tym bardziej, że promesa dla Gminy Strzyżów na dofinansowanie remontu mostu, przyznana w połowie lipca br., narzucała krótki termin realizacji zadania – do połowy grudnia br. inwestycja musiała zostać wykonana i rozliczona. Umowę z wykonawcą robót, firmą WOLMOST Sp. z o.o. Rzeszów podpisano końcem września, a początkiem października wykonawca przystąpił do prac remontowych.

 

Obiekt, którego remont trwał niespełna dwa miesiące jest już gotowy do użytkowania. Warto dodać, że w wyniku przeprowadzonych prac zyskał wysoką nośność na poziomie 30 ton.

 

A. Kozioł

 

Fot. D. Mularz, P. Midura

liczba wyświetleń: 1032 dodano: 2019-11-22