Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla małżeństwa ze Strzyżowa

 

W środę 10 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie miała miejsce uroczystość wręczenia srebrnych medali „Za zasługi dla obronności kraju”. Nagrodzeni to Jadwiga i Waldemar Flagowie ze Strzyżowa, którym Minister Obrony Narodowej przyznał to wyjątkowe odznaczenie za wychowanie czwórki synów, którzy wzorowo pełnili czynną służbę wojskową.

 

W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, jego zastępca Paweł Midura oraz Sekretarz Gminy Mieczysław Marczak. Burmistrz Strzyżowa przekazał na ręce Państwa Flagów okolicznościowy list gratulacyjny oraz drobny upominek.  Dekoracji Medalami dokonali natomiast przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle  Major Krzysztof Kowal – Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jaśle oraz Dorota Kuźma i Waldemar Janosiewicz.

- Dziękujemy, za Państwa rodzicielską postawę, za wychowanie czwórki synów na wzorowych żołnierzy i dobrych patriotów -  mówił podczas dekoracji major Kowal.

 

Podczas spotkania przy kawie i ciastku, w miłej atmosferze nie zabrakło także wspomnień - zebrani chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z czasów obowiązkowej służby wojskowej.

 

A. Kozioł

liczba wyświetleń: 841 dodano: 2019-04-12