Wręczono promesy stypendialne przyznane w ramach Programu Stypendiów Pomostowych

 

To były miłe chwile dla pięciorga studentów z gminy Strzyżów, którzy spotkali się 31 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie z przedstawicielami Samorządu oraz Stowarzyszenia Mieszkańców Wysokiej Strzyżowskiej „Kopytko”. Celem spotkania było wręczenie promes potwierdzających przyznanie stypendiów na pierwszy rok studiów, otrzymanych w ramach Programu Stypendiów Pomostowych.

 


Po raz kolejny realizacją Programu na terenie gminy Strzyżów zajęło się Stowarzyszenie Mieszkańców Wysokiej Strzyżowskiej „Kopytko”, które zorganizowało cały konkurs na szczeblu lokalnym oraz udzieliło niezbędnej rekomendacji maturzystom ubiegającym się o stypendium. Przy realizacji projektu stowarzyszenie otrzymało również wsparcie finansowe ze strony Gminy Strzyżów.  

 

W efekcie maturzyści (matura 2018), a obecnie już studenci pierwszego roku: Justyna Bury, Katarzyna Drozd, Natalia Dziok, Patrycja Wilk oraz Daniel Wilusz otrzymali roczne stypendia w wysokości 5000 tys. zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach.Promesy nagrodzonym wręczyli Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, zastępca Paweł Midura oraz członkowie zarządu stowarzyszenia „Kopytko” Gabriel Gąsior i Katarzyna Ziobro.

 

A. Kozioł

 

Stypendia pomostowe, realizowane we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, to stypendia na I rok studiów, skierowane do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program zainicjowany został w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

liczba wyświetleń: 405 dodano: 2019-01-04