Mistrzostwa Śląska w Ju-Jitsu Sportowym

2 grudnia br. w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Ju-Jitsu Sportowym, w którym wystartowała 19-osobowa drużyna ze Strzyżowskiego Armmagedonu. Nasi zawodnicy zdobyli 46 medali: 28 złotych, 14 srebrnych i 4 brązowe. W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy pierwsze miejsce.

W kategorii wiekowej U8 Liana Łos zdobyła 2 złota i srebro, Hubert Cynarski 2 złota.

W kategorii wiekowej U10, z uwagi na to, że niektórzy nasi zawodnicy już od stycznia przechodzą do kategorii wiekowej U12, postanowili wystartować w tej kategorii już na tym turnieju. Chcieli spróbować zawalczyć w konkurencji Fighting, gdyż ta konkurencja w kategorii wiekowej U10 nie jest rozgrywana. Był to ich pierwszy występ i od razu poszło wyśmienicie. Karolina Łos wywalczyła złoto w U12 i 2 złota w U10, Krystian Kozioł wywalczył srebro w U12 i złoto i srebro w U10, Wiktor Micał wywalczył 2 srebra w U12 i 2 złota w U10, Staszek Micał zdobył 2 złota i srebro w U12 oraz 2 złota w U10, Gabriel Pietrasz zdobył srebro w U12 oraz srebro i brąz w U10, Martyna Cynarska zdobyła złoto i srebro w U10, Martyna Matłosz złoto i srebro w U10. Ponadto Staszek Micał został Najlepszym Technikiem turnieju w konkurencji Ne-waza i Fighting bez I fazy.

W kategorii U12 Julia Pietrasz zdobyła 2 złota i brąz, wystartowała również w U15 zdobywając złoty medal, Wiktoria Matłosz zdobyła srebro i brąz oraz w U15 srebro, Szczepan Pawłowski wywalczył srebro, Kacper Kozioł brąz, Milena Salamon zdobyła 3 złota zaś Filip Szlachta wywalczył złoto i srebro. W kategorii wiekowej U12 Filip Szlachta i Julia Pietrasz zostali Najlepszymi Technikami turnieju w konkurencji Fighting.

W kategorii wiekowej U15 walczył tylko Oliwier Salamon, zdobywając 2 złote krążki.

W Kategorii wiekowej U 18 walczyli Patrycja Wnęk, Patryk Wnęk oraz Szymon Wójcik, każde z nich zdobywając złoty medal.