To bardzo interesujące i przydatne zajęcia! Lekcja na 12 gwiazdek w Strzyżowie

 

Lekcja była ciekawa dzięki temu, że wszyscy w niej aktywnie uczestniczyliśmy, a nie siedzieliśmy sztywno, jak na zwykłej lekcji”; „To bardzo fajny i przydatny projekt, wiele można się dowiedzieć” - podkreślali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie po warsztatach europejskich, które 26 listopada 2018 r. przeprowadzono w ich szkole.

 

Spotkanie z tematem „Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE” zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z siecią Europe Direct i Eurodesk.

 

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

 

- Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników, jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – zaznacza Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

 

Spotkanie w Strzyżowie miało miejsce dzięki zaangażowaniu ze strony m.in. Grzegorza Adamczyka, nauczyciela z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Monika Lewicka-Bułatek - ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka - animator młodzieżowy.

 

Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2018/2019 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu.  

 

Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne  ABSOLWENT

liczba wyświetleń: 388 dodano: 2018-11-29