Patrycja Wnęk wicemistrzynią Europy w Ju-Jitsu Sportowym

 

W dniach 26-28.10.2018 r. we włoskiej Bolonii odbyły się Mistrzostwa Europy U-18 i U-21 w Ju-Jitsu Sportowym. Do kadry narodowej została powołana jedna nasza zawodniczka Patrycja Wnęk, która 27.10.2018 r. wywalczyła wicemistrzostwo Europy. Kategoria Patrycji -57kg była bardzo mocno obstawiona, gdyż wystartowało w niej 16 europejskich zawodniczek. Patrycja wszystkie walki eliminacyjne zwyciężyła przed ustalonym czasem walki, tylko w finale uległa zawodniczce z Niemiec, która wygrała z naszą reprezentantką zaledwie dwoma punktami.   

 

To wielki sukces naszej zawodniczki, która ma już kilka międzynarodowych sukcesów, poczynając od 2014 r., kiedy zdobyła złoty medal w Pucharze Świata w Rumunii, następnie w 2015 r. zdobyła srebrny medal Pucharu Świata Bośnia i Hercegowina, w 2016 r. wywalczyła brązowy medal German Open, 2017 r. to piąte miejsce podczas Bałkan Open Czarnogóra i wreszcie 2018 r., w którym zdobyła złoty medal Budapeszt Open, złoty medal Silesian Open i oczywiście srebrny medal Mistrzostw Europy.

 

Puchar Europy Kong Sao

W dniu 27.10.2018 r. w Mikołowie odbył się Puchar Europy Kong Sao. Zawodnicy Armmagedonu z racji tego, że przepisy walki są podobne do Ju-Jitsu Sportowego, postanowili wystartować w tym Turnieju. Oczywiście udział w Pucharze Europy okazał się ogromnym sukcesem naszych zawodników, którzy wywalczyli 10 złotych i 6 srebrnych medali w konkurencji Kong-Sao MIX KUMITE. W turnieju walczyli zawodnicy z Czech, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Azerbejdżanu i oczywiście z Polski

 

Złoto zdobyli: Patryk Wnęk, Szymon Wójcik, Dominik Cierpiał, Oliwier Salamon, Milena Salamon, Karolina Łos, Julia Pietrasz, Staszek Micał, Wiktor Micał, Oliwia Staszkiewicz.

Srebro wywalczyli: Gabriel Pietrasz, Wiktoria Matłosz, Szczepan Pawłowski, Krystian Kozioł, Zuzanna Lepak, Szymon Staszkiewicz.

 

Nasz worek międzynarodowych medali w tym roku znacznie wzrósł, ale o tym w podsumowaniu całego roku w grudniu. Serdecznie gratuluję naszym zawodnikom, bo z roku na rok osiągają coraz wyższe sukcesy sportowe.

 

Nadal prowadzimy nabór do grup Ju-Jitsu, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych również w wieku 30+. Informacji udziela trener Paweł Szlachta pod nr tel. 691 681 119.

 

Armmagedon Strzyżow

liczba wyświetleń: 352 dodano: 2018-11-05