W październiku Strzyżów będzie gościć przedstawicieli z 27 państw UE

 

W dniach od 18 października do 22 października br. Gmina Strzyżów będzie gościć delegatów z 27 państw - po 2 uczestników z każdej gminy, członków organizacji Charter - Europejskie Stowarzyszenie Gmin Wiejskich. Goście z zagranicy przyjeżdżają do Strzyżowa na konferencję zamykającą projekt, której tematem przewodnim będzie debata na temat przyszłości Europy - znaczenie idei solidarności i tolerancji, istota współpracy i budowania partnerstw, podsumowanie efektów wszystkich poprzednich, wspólnych projektów oraz propozycje działań w ramach przyszłej współpracy o zasięgu europejskim. Konferencja z udziałem lokalnej społeczności odbędzie się 19 października w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 

Goście z zagranicy podczas pobytu w Polsce powinni poznać kulturę, język i codzienne, zwykłe życie w Strzyżowie. Dlatego zwracamy się do Mieszkańców Gminy Strzyżów z prośbą o zakwaterowanie i częściowe wyżywienie (3 śniadania i 2 kolacje) przedstawicieli Stowarzyszenia Charter. Goście zaczynać będą wszystkie aktywności rano, a wracać do domów rodzin goszczących - wieczorem. Miejsca wszystkich zbiórek będą zlokalizowane na terenie Strzyżowa.

 

Przyjęcie pod swój dach zagranicznych gości daje gwarancję niezapomnianych rozmów i wspólnie spędzonych chwil. Wszystkie rodziny, które zdecydują się zakwaterować jedną z 27 delegacji, zastaną zaproszone na wspólną, uroczystą kolację, która odbędzie się w sobotę 20 października br. w DK „Sokół”.

 

Osoby zainteresowane przyjęciem zagranicznych gości prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu „Tolerancja i solidarność jako kluczowe wartości dla przyszłości Europy” – panią Moniką Jaworek, tel. 731 437 569 lub kontakt osobisty w biurze projektu zlokalizowanym w Domu Kultury ‘’Sokół’’
w Strzyżowie, czynne w każdy piątek (godz. 16:00-19:00) i sobotę (godz. 9.00 – 13:00).

 

 

UM Strzyżów

liczba wyświetleń: 573 dodano: 2018-10-09