Praca = wiedza i umiejętności - warsztaty w Rymanowie Zdroju

 

W dniu 8 sierpnia 2018 r. w Zakładzie Aktywności Zawodowej PSONI w Rymanowie Zdroju rozpoczęły się  warsztaty w ramach projektu pn. „Praca = wiedza i umiejętności”, sfinansowanego z programu Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. W warsztatach tych bierze udział młodzież z Polski i Ukrainy.

 

Tematem przewodnim naszego projektu jest praca. Z kolei głównym celem projektu jest budowanie, nabywanie i rozwijanie kompetencji niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

 

W pierwszym dniu naszego pobytu zakwaterowaliśmy się w pokojach i uzgodniliśmy wspólnie kwestie organizacyjne. Po wspólnym posiłku, chcieliśmy sie poznać i zintegrować (a jest nas spora grupa - 18 osób z Ukrainy oraz 18 z Polski), dlatego nasi opiekunowie (po dwóch z każdego kraju oraz dodatkowo mama naszego kolegi) zorganizowali nam spacer po Rymanowie Zdroju oraz różne gry i zabawy na poznanie imion i siebie nawzajem. Oczywiście jest z nami tłumacz, który wspiera nas i tłumaczy, gdy czegoś nie rozumiemy.

 

Dzisiaj jest drugi dzień warsztatów. Razem z trenerkami Aleksandrą Chodasz i Zofią Lisowską wykonujemy ćwiczenia na zapoznanie się. Przed nami jeszcze cały dzień wspólnej pracy i zabawy.

 

Dzięki środkom z programu z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, będziemy wspólnie pracować nad rozpoznaniem swoich potencjałów, rozwijać swoje umiejętności współdziałania w grupie, budować poczucie własnej wartości, wzajemnie się motywować do działania, budować dobre relacje z innymi ludźmi.

 

Uczestnicy warsztatów

 

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

 

liczba wyświetleń: 500 dodano: 2018-08-09