Start do II etapu 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków ze strzyżowskiego Rynku

 

W środę 4 lipca br. ze strzyżowskiego Rynku po raz drugi wyruszyli kolarze biorący udział w 29. Międzynarodowym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Po porannej rywalizacji na trasie I etapu, która rozpoczęła się w Sanoku, a zakończyła w Sędziszowie Małopolskim, na kolarzy czekało tego dnia do pokonania kolejnych 100 kilometrów krętej i pagórkowatej trasy wiodącej przez Czarnorzeki do Krosna.

 

Tegoroczna edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków liczyła pięć etapów, a kolarze mieli do pokonania łącznie 720 kilometrów przemierzając szosy województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Na strzyżowskim Rynku kolarzy przywitali m.in. burmistrz Mariusz Kawa, starosta Robert Godek, a także zgromadzeni licznie mieszkańcy miasta i okolic.  

 

– Strzyżów cieszy się z tego powodu, że już po raz drugi możemy was gościć. To duża promocja dla naszego miasta, które – jak próbujemy pokazać - ma duże serce dla kolarstwa – podkreślał witając sportowców Mariusz Kawa Burmistrz Strzyżowa.

 

Rywalizację na trudnym, liczącym 100 kilometrów odcinku ze Strzyżowa do Krosna wygrał ostatecznie Belg Alfdan De Decker (Lotto Soudal U23), tuż za nim uplasowali się Polacy Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R) oraz Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

 

O godz. 18.00 na płycie Rynku odbył się także Mini Wyścig Solidarności dla najmłodszych.

 

A. Kozioł

Zobacz relację iTV Południe 

 

Fot. fanpage MWKSIO

liczba wyświetleń: 356 dodano: 2018-07-10