Teatr w Strzyżowie ma już 10 lat - fotorelacja

 

Miało być i było wyjątkowo dostojnie, podniośle i uroczyście. Na deskach sali widowiskowej Domu Kultury „Sokół” zaprezentowany został „Żywot Jacka Soplicy”, sztuka oparta na „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza. Spektakl przygotowano specjalnie z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 10-lecia działalności Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”.

 

- Udało się nam wystawić sztukę niezwykle trudną i wymagającą -  mówił zaraz po jej zakończeniu reżyser Robert Chodur. Przyznać należy, iż wyzwanie, jakie zostało rzucone amatorskim artystom ze Strzyżowa, od samego początku mobilizowało ich do wytężonej pracy. Tej w ostatnich tygodniach przed premierą było aż nadto. „Osoba reżysera zawsze wymaga od nas więcej i więcej. Ale dzięki temu motywacja i zapał do pracy nie gasną. Co więcej – każdy z naszego zespołu stara się dawać maksimum swoich możliwości”, przyznają jednym głosem sami aktorzy.

 

Galę jubileuszową, prowadzoną przez Wiolettę Drozd radną Rady Miejskiej w Strzyżowie oraz Pawła Bukałę – dyrektora Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, swoją obecnością zaszczyciło wielu wspaniałych gości. Byli wśród nich Robert Godek Starosta Strzyżowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzyżowie Paweł Midura oraz Marta Utnicka, dyrektor Biblioteki w Strzyżowie. Przybyły także delegacje z Rzeszowa i Dębicy. Gratulacje na ręce Roberta Chodura złożył Burmistrz Strzyżowa  Mariusz Kawa, oraz jego zastępca Dagmara Preisner. Statuetkami uhonorowano obecnych aktorów oraz  tych, dla których teatr stanowił jedynie epizodyczną przygodę.

 

DK "Sokół"

 

Zobacz zdjęcia autorstwa K. Szaro

liczba wyświetleń: 1166 dodano: 2018-07-09