Najlepszy Dzień Dziecka w Strzyżowie!

 

Gminny Dzień Dziecka obchodziliśmy w tym roku 4 czerwca. Święto Dzieci rozpoczęło się od niespodzianki - na płycie Rynku w niebo wypuszczono z marzeniami dzieci kolorowe balony. Następnie wyruszył korowód „przebierańców”, który w rytm wesołej muzyki przemaszerował z Rynku ulicami miasta do Parku Literackiego, gdzie czekały na wszystkich przygotowane przez Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, DK ,,Sokół” oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta w Strzyżowie atrakcje: zamek do skakania, kule wodne, strzyżowska kolejka kołowa oraz bryczka.

 

Wszystkie atrakcje oblegane były przez dzieci do późnego popołudnia. Do korowodu dołączyli również mieszkańcy, którzy nie byli przebrani, ale zaraz po przyjściu do Parku Literackiego mogli m.in. skorzystać z malowania twarzy czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w dowolnie wybranym przez siebie stroju w FOTO budce.

 

Oj, działo się, działo!

Uroczystość uświetniały występy solistów i zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie im. Orła Białego, Nowoczesna Szkoła Tańca pod kierunkiem pani Moniki Fąfary, soliści studia piosenki z Domu Kultury „Sokół” oraz zespół „Małe Pogórze”. Nie zabrakło również zdrowych przekąsek i wody, które były przygotowane i serwowane bezpłatnie przez uczestników Centrum Integracji Społecznej w Strzyżowie dla wszystkich dzieci. Wśród słodkości najbardziej smakowała wata cukrowa. 

 

Program obchodów Dnia Dziecka objął swym zasięgiem wszystkie dzieci z terenu gminy i przebiegał pod hasłem „Marzenia i emocje bez używek – mój przyjaciel balonik”. Dzieci brały udział w konkursie plastycznym oraz warsztatach baniek mydlanych. Po części artystycznej przyszedł czas na udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów z Podkarpackiego Centrum Animacji. Wszystkie atrakcje, jakie były przygotowane dla dzieci, sponsorowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

W imieniu organizatorów Gminnego Dnia Dziecka dziękuję wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i sprawną obsługę imprezy, za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu korowodu przebierańców ulicami naszego miasta w tym: Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowie, Powiatowej Policji w Strzyżowie, Firmie MIDAS oraz  pracownikom Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji, Domu Kultury „Sokół”, a także Biblioteki Publicznej w Strzyżowie. Podziękowania kieruję również do firmy Sklep Internetowy Zabawki-dla-dziecka.pl za ufundowanie nagród dla uczestników konkursów i zabaw oraz firm „Bistro Break” i „Lody pod Papugami”. Do zobaczenia za rok!

                                                               

Wioletta Drozd

Radna Rady Miejskiej w Strzyżowie

 

Zobacz zdjęcia - autor D. Midura

 

Zobacz relację iTV Południe

liczba wyświetleń: 445 dodano: 2018-06-11