Uczyli się jak założyć własną firmę - relacja TV

 

Ponad 40 uczniów strzyżowskich szkół, w dniach 8-9 lutego br., w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie uczyło się jak zakładać własny minibiznes. Dwudniowe warsztaty Startup Shaker zorganizowane zostały przez stowarzyszenie Startup Academy z inicjatywy Burmistrza Strzyżowa Mariusza Kawy.

 

Startup Shaker Junior to dwudniowy warsztat biznesowy dla młodzieży, rozwijający umiejętności przedsiębiorcze.  Podczas zajęć młodzi ludzie uczyli się jak prezentować swoje pomysły w taki sposób, aby zaciekawić potencjalnych partnerów lub inwestorów. Tworzyli m.in. plakaty, filmiki promocyjne,  a nawet strony internetowe. Dowiedzieli się jak prowadzić komunikacje w mediach społecznościowych, ale także oszacować nakłady inwestycyjne czy koszty i przychody swojego biznesu.

 

W warsztatach w dobrzechowskim CKP brali udział uczniowie gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie. Przewodnikami słuchaczy po wybranych zagadnieniach prowadzenia własnego biznesu byli trenerzy Startup Academy - Maja Matuszewska oraz Tomasz Jabłoński. Młodzi ludzie, w kilkuosobowych grupach, uczyli się wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę, pracowali nad własnymi pomysłami biznesowymi. Efektem tej „burzy mózgów” są pomysły m.in. na utworzenie portalu do wymiany gier,  nowoczesnej piekarni przygotowującej spersonalizowane pieczywo i dowożącej je pod konkretny adres, czy zupełnie innowacyjny pomysł na interaktywne lusterko sterowane głosem.

 

- Młodzi ludzie, po skończeniu szkoły, często  posiadając dobre pomysły na własny biznes, nie dysponują doświadczeniem i wiedzą w jaki sposób przejść z nimi w fazę realizacji i przekształcić  je w prosperującą firmę - tłumaczy Mariusz Kawa, Burmistrz Strzyżowa. Takie inicjatywy, jak warsztaty Startup Shaker, oprócz ogromu praktycznej wiedzy nt. tego, jak wystartować z własnym biznesem, budują także świadomość, że założenie własnej firmy nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak wielu osobom się wydaje – dodaje burmistrz.

 

A. Kozioł

 

Fot. Daniel Złotek

 

Zobacz relację iTV Południe 

liczba wyświetleń: 690 dodano: 2018-02-15