Orszak Trzech Króli po raz drugi w Strzyżowie

 

W dniu 6 stycznia br. w 644 miastach w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscowościach za granicą zostały zorganizowane Orszaki Trzech Króli, będące częścią ogólnopolskich obchodów Święta Objawienia Pańskiego. Te największe Jasełka na świecie wpisują się w tradycję rodzinnego świętowania, są radosnym przedsięwzięciem tworzonym przy wsparciu Parafii, Samorządów, Szkół, Rodziców, Wolontariuszy oraz Jednostek Kultury. Strzyżów po raz drugi dołączył do grona organizatorów.

 

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie, celebrowanej przez Księdza Biskupa Jana Niemca z udziałem przedstawicieli władz gminnych i powiatowych. Następnie bezpośrednio po Mszy Św. Orszak wyruszył na Strzyżowski Rynek, gdzie została zaprezentowana pierwsza z trzech stacji, przygotowana przez pracowników Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie i uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie. Następnie przeszliśmy ulicami Strzyżowa do Parku Literackiego, gdzie uczniowie ze Szkoły podstawowej Nr 2 w Strzyżowie odegrali drugą scenę orszakową. Ostatnią scenę, zarazem kończącą Orszak odegrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie oraz Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie.

 

W tym roku jedną z atrakcji przygotowanych dla uczestników Orszaku były wielbłądy, z którymi  rodzice z dziećmi pod okiem opiekunów zwierząt mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców Gminy Strzyżów, którzy wzięli udział w Orszaku.

Dziękujemy Parafii Farnej w Strzyżowie za zorganizowanie Orszaku, Jednostkom Oświatowym i Kulturalnym Gminy Strzyżów, a także Rodzicom i innym instytucjom zaangażowanym w przygotowanie orszaku, dzięki którym udało się z powodzeniem zorganizować już po raz drugi w historii Strzyżowa Orszak Trzech Króli.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Orszaku, prowadzonej przez Telewizję iTV Południe

Relacja

 

oraz galerii zdjęć wykonanych przez

 

Krzysztofa Szaro 

 

Dariusza Dąbrowskiego

 

UM w Strzyżowie

liczba wyświetleń: 698 dodano: 2018-01-11