Głosuj na Strzyżów w plebiscycie na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce

 

Święta Bożego Narodzenia, to zapach siana spod obrusa, świątecznych potraw – czerwonego barszczu, piernika, grzybów. Ale atmosferę świąt Narodzenia Pańskiego tworzą także dekoracje – bombki, choinki i wszechobecne iluminacje. Każde miasto w tym wyjątkowym okresie „stroi się” w mniej lub bardziej wyszukane ozdoby, by budować tę niepowtarzalną i jedyną atmosferę.

 

Także strzyżowski Rynek w tym roku zyskał kolejny element dekoracyjny w postaci dynamicznej projekcji na wieży kościoła farnego. Projektor ma możliwość wyświetlania także innych grafik, będzie więc wykorzystywany w ciągu roku przy okazji różnych wydarzeń społeczno-kulturalnych.

 

Świąteczną odsłonę strzyżowskiego Rynku docenili także mieszkańcy miasta, zgłaszając Strzyżów do plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce, którego inicjatorem jest pomorska spółka energetyczna Energa. W etapie wojewódzkim 16 najpiękniej rozświetlonych miast w Polsce zdobędzie nagrody charytatywne - sprzęt AGD - o łącznej wartości ok. 200 000 zł. Ufundowane przez Grupę Energa lodówki, inne praktyczne i nowoczesne sprzęty trafią do wybranych rodzin, domów dziecka oraz osób starszych. Zwycięskie miasta będą następnie rywalizowały w II etapie konkursu o nagrodę główną wartości 40 tys. zł, również z przeznaczeniem na cel społeczny.

 

Zachęcamy Państwa do udziału w głosowaniu na stronie http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast/podkarpackie/strzyzow

Głosowanie trwa do 2 stycznia 2018 r., a w drugim etapie od 8 do 15 stycznia. Każdy może oddać na wybrane miasto jeden głos dziennie.

 

A. Kozioł

 

Fot. K. Szaro

liczba wyświetleń: 515 dodano: 2017-12-20