Spotkanie andrzejkowe KGW Żyznów

 

W dniu 23 listopada br. w budynku Domu Ludowego w Żyznowie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żyznowie zorganizowały spotkanie andrzejkowe. Podczas spotkania panie miały okazję dowiedzieć się jak  wyglądają kwestie ubezpieczenia rolników oraz warunki przejścia na emeryturę po zmianach przepisów i przywróceniu krótszego wieku emerytalnego.  Przeprowadzony został także konkurs o tematyce bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz pokaz żywieniowy. W Andrzejkach wzięli udział, oprócz członkiń KGW, przedstawiciele KRUS PT w Strzyżowie, PODR w Boguchwale, a także Burmistrz Strzyżowa Mariusz Kawa. 

 

Spotkanie Andrzejkowe w Żyznowie było okazją do zapoznania pań z KGW Żyznów z przepisami dotyczącymi kwestii ubezpieczenia rolników i ich rodzin w KRUS oraz nowymi zasadami przechodzenia na emeryturę. Z tymi zagadnieniami zebranych zapoznała kierownik Placówki Terenowej w Strzyżowie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Agnieszka Żurawska oraz Wojciech Furtek. Przeprowadzono również konkurs, dotyczący bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Wśród uczestniczek, które wypełniały stosowne ankiety, rozlosowane zostały nagrody w postaci artykułów przydatnych w gospodarstwie domowym.

 

Maria Cynar z Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zapoznała zebranych z zagadnieniami dotyczącymi stosowania środków ochrony roślin, oraz możliwością skorzystania z kursów w tym zakresie. Natomiast Anna Bodaszewska, również reprezentująca tę instytucję, przygotowała pokaz żywieniowy, omówiła także kwestie zdrowego odżywiania.

 

A. Kozioł

 

Fot. K. Gomółka

liczba wyświetleń: 555 dodano: 2017-11-30