Listopadowa Muzyka Smyczkowa - CELLOSTRADA

 

4 listopada br., w sali widowiskowej strzyżowskiego „Sokoła”, odbył się koncert inaugurujący wydarzenie pn. „Jesienna Muzyka Smyczkowa”. Jest to nowa muzyczna propozycja cyklicznej imprezy skierowanej do miłośników klasycznych, smyczkowych brzmień oraz wyrafinowanych aranżacji znanych utworów różnych nurtów muzycznych.

 

Podczas koncertu rozpoczynającego „Jesienną Muzykę Smyczkową”, wystąpił znakomity kwintet wiolonczelowy CELLOSTRADAjedyna taka formacja na arenie międzynarodowej. Grupa regularnie występuje na scenie Opery Krakowskiej pod jej patronatem, w dorobku artystycznym ma także na koncie współpracę z Teatrem Starym w Krakowie, Piwnicą pod Baranami, Lochem Camelot oraz Filharmonią Krakowską.  Często koncertuje poza granicami kraju.

 

W Strzyżowie zaprezentowali wszystko co najlepsze w ich repertuarze. Perfekcyjnie wykonaną i dopieszczoną w każdym szczególe muzykę filmową, kompozycje bałkańskie, oraz klasyczne brzmienia utworów. Całość została spięta przez Michała Świstaka, znanego w zespole Cellostrada z niemal podręcznikowo budowanych scenicznych wypowiedzi. To wszystko przełożyło się na jedyny w swoim rodzaju wieczór muzyki, który na ponad godzinę ożywił wnętrze sali kinowo-koncertowej Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie. Niektórzy mówili wprost: „Miniatura Krakowa zagościła dziś w Strzyżowie”.


Licznie zgromadzonych odbiorców, pięciu wyjątkowych wiolonczelistów zaprosiło do muzycznej podróży w czasie i przestrzeni. Od sentymentalnych brzmień ścieżek dźwiękowych z seriali „Polskie drogi”, „Czarne chmury”, czy „Janosik”, aż do „Tańca Eleny” – Michała Lorenza. Chwilę później pojawiły się pełne wigoru brzmienia rodem z Serbii i Rumunii. Nie mogło jednak zabraknąć klasyki, wszak jak zaznaczał Michał Świstak: „… każdy z nas jest poniekąd skażony muzyką klasyczną, w klimacie której byliśmy przecież kształceni”. Zagościł „Dmitri Shostakovich - The Second Waltz” oraz „Bolero”.

 

Działalność zespołu śledzić można na ich stronie internetowej www.cellostrada.pl, natomiast obszerną fotogalerię z tego wydarzenia na Facebooku Domu Kultury „Sokół”.

 

DK „Sokół” w Strzyżowie 

liczba wyświetleń: 369 dodano: 2017-11-06