„Już dziś pomyśl o swojej przyszłości”

 

     „Już dziś pomyśl o swojej przyszłości” to hasło konferencji edukacyjnej, która odbyła się w dniu 17 października w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, zorganizowanej w ramach Wojewódzkich Targów Edukacji i Pracy „Nauka-Praca-Kariera”. Uczniowie klas maturalnych strzyżowskiego liceum i technikum wysłuchali pięciu wystąpień, które miały na celu przybliżenie im możliwości wyboru dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej.

 

     Spotkanie prowadzili specjalista ds. szkoleń Urszula Drogoń z Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Strzyżowie oraz Radosław Leśniak z Punktu Pośrednictwa Pracy. W spotkaniu, oprócz uczniów, wzięli udział także m.in. wiceburmistrz Waldemar Góra, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie Bogusława Gubernat, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzyżowie Krystyna Barć-Dudek a także nauczyciele strzyżowskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

     Jako pierwszy wystąpił Wojciech Woś – doradca sieci EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który mówił czym są Europejskie Służby Zatrudnienia (EURES) i do kogo kierują swoją ofertę. Przybliżył również funkcjonalność portalu internetowego www.eures.praca.gov.pl, na którym w bezpieczny i wygodny sposób można szukać pracy za granicą. Jako następny wystąpił Tomasz Wójtowicz, wykładowca Wydziału Administracji i Nauk Społecznych WSIiZ, który mówił jakimi kryteriami kierować się wybierając kierunek studiów, absolwenci jakich wydziałów są najbardziej pożądani obecnie na rynku pracy, itd. O doświadczeniach podczas pracy w charakterze wolontariuszki w Rosji oraz w organizacji studenckiej AIESEC, opowiedziała Katarzyna Jordan, koordynator projektu „Enter your future”. Podsumowaniem konferencji były wystąpienia przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Strzyżowie – Renaty Ziobro, Kierownika Instrumentów Rynku Pracy oraz Krzysztofa Kuta, Lidera Klubu Pracy, którzy opowiedzieli m.in. jakiej pomocy ze strony PUP mogą oczekiwać absolwenci poszukujący pracy, ofertach pracy będących w dyspozycji PUP, możliwych formach zatrudnienia.

 

     Organizatorami konferencji byli: Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP w Rzeszowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie, Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Strzyżowie. Honorowym patronatem konferencję objął Burmistrz Strzyżowa.

 

ap

 

  

liczba wyświetleń: 4933 dodano: 2012-10-18