Otwarty umysł, otwarte serce – polsko-ukraińskie warsztaty networkingowe. Warsztaty w Pstrągowej

 

W dniu 11 września br. w Siedlisku Janczar w Pstrągowej rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu pn. „Otwarty umysł, otwarte serce – polsko-ukraińskie warsztaty networkingowe", sfinansowanego z programu Polsko-Ukraińska Rada Wymiany z dotacji MEN. W warsztatach tych bierze udział młodzież z Polski i Ukrainy.

 

W pierwszym dniu naszego pobytu uzgodniliśmy wspólnie kwestie organizacyjne i zakwaterowaliśmy się pokojach. Po wspólnym posiłku, chcieliśmy się poznać i zintegrować (a jest nas spora grupa - 18 osób z Ukrainy oraz 18 z Polski), dlatego nasi opiekunowie (po dwóch z każdego kraju) zorganizowali nam różne gry i zabawy na poznanie imion i siebie nawzajem, które pozwoliły nam na przełamanie tzw. pierwszych lodów. Oczywiście jest z nami tłumacz, który wspiera nas i tłumaczy, gdy czegoś nie rozumiemy.

 

Dzisiaj jest drugi dzień warsztatów. Pierwszym naszym zadaniem było przygotowanie plakatu, który jest odniesieniem do tytułu projektu. Razem z trenerkami Aleksandrą Chodasz i Beatą Piech wykonujemy ćwiczenia na zapoznanie się. Przed nami jeszcze cały dzień wspólnej pracy i zabawy.

 

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

 

Uczestnicy warsztatów

 

Sfinansowano w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

 

liczba wyświetleń: 371 dodano: 2017-09-12