Mali naukowcy poznają świat nauk ścisłych - więcej zdjęć

 

Doświadczenia z chemii i fizyki, budowanie prostych przyrządów, programowanie robotów – te i inne niezwykle ciekawe zajęcia prowadzone są od 31 lipca w kilku szkołach gminy Strzyżów w ramach „Wakacji z eksperymentem”. Gmina Strzyżów, we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Aktywności Społecznej CRAS, realizuje projekt „Eureka – Program wsparcia szkół z terenu gminy Strzyżów”.

 

W dniach od 31 lipca do 11 sierpnia 140 uczniów z zespołów szkół w Żyznowie, Godowej, Grodzisku oraz SP w Żarnowej, poznaje drogą eksperymentu m.in. chemię, fizykę, biologię, matematykę, robotykę, są też pokazy z użyciem mikroskopów i gry logiczne. Praktyczne spotkania z nauką organizowane będą także po zakończeniu wakacji, do końca przyszłego roku szkolnego.

 

W ramach realizacji projektu, do szkół trafiło już nowoczesne wyposażenie pracowni dydaktycznych jak: zestawy do nauki programowania Arduino, tablice interaktywne z projektorami, drony, mikroskopy, generatory Van de Graffa, zestawy komputerów przenośnych z oprogramowaniem, wizualizery, cyfrowe systemy pomiarowe, a także lornetki, kompasy, książki, modele budowy człowieka, pomoce logopedyczne i wiele innych. Przeszkoleni zostali także nauczyciele pod kątem prowadzenia nauki metodą eksperymentu, która stanowi nowy model nauczania w szkołach biorących udział w projekcie.

 

Projekt „Eureka Program wsparcia szkół z terenu gminy Strzyżów” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PROW WP 2014-2020 w zakresie osi priorytetowych VII-IX RPO WP 2014-2020. Całkowita wartość projektu to niemal 1 ml zł, z czego prawie 50 tys. zł to wkład niefinansowy Gminy Strzyżów.

 

A. Kozioł

 

Zobacz zdjęcia

 

Zdjęcia z zajęć 9.08. - biologia i ekologia.

 

Zdjęcia z zajęć 9.08. - fizyka

 

Zobacz film 

 

Relacja TVP Rzeszów

 

Wywiad z Z-cą Burmistrza Strzyżowa dla Radia Via

liczba wyświetleń: 672 dodano: 2017-08-30