Więcej nowych mieszkań w Strzyżowie

 

Mieszkać, odpoczywać, pracować

 

Prawie 50 nowych mieszkań powstanie przy ul. Grunwaldzkiej w Strzyżowie. Właśnie wydane zostały warunki zabudowy dla inwestora z Krosna, który na działce w pobliżu Wisłoka wybuduje 3 bloki mieszkalne. Gmina Strzyżów podjęła w ostatnim czasie szereg działań, by poprawić sytuację na lokalnym rynku nieruchomości.

 

Przy ul. Grunwaldzkiej powstaną czterokondygnacyjne bloki, dzięki którym rynek pierwotny wzbogaci się o 48 mieszkań. Mieszkania będą miały ok 50 m2 powierzchni, przestronne balkony oraz miejsca parkingowe.Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w perspektywie najbliższych dwóch lat.

 

Także tereny zlokalizowane w okolicach stadionu, za działkami po byłym Polsporcie, przygotowywane są z myślą o budownictwie wielorodzinnym. W 2016 roku zmieniono w tym celu przeznaczenie tego obszaru w planach zagospodarowania przestrzennego.  Końcem lipca prywatny właściciel pobliskich działek przekazał na rzecz Gminy Strzyżów wydzieloną część swojego terenu, gdzie poprzez budowę drogi dojazdowej, gminne działki zostaną dogodnie skomunikowane z drogą wojewódzką, a przez to poprawią się warunki dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych budownictwem mieszkaniowym w naszym mieście.

 

Nadzieją dla osób bezskutecznie poszukujących mieszkania w Strzyżowie są także gminne nieruchomości przy ul. Sportowej.  Właśnie trwają prace zmierzające do przygotowania koncepcji urbanistycznej zagospodarowującej ten teren pod budownictwo wielorodzinne. 

 

 

AK

liczba wyświetleń: 724 dodano: 2017-08-04