II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów

 

W dniach 03-08.07.2017 r. w Tarnobrzegu miał miejsce II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów. Treningi odbywały się dwa razy dziennie i obejmowały techniki Ju-Jitsu, Ju-Jitsu Sportowego, BJJ, oraz Karate i Kickboxingu. W obozie brało udział ponad 30 osób. Zajęcia prowadził sensei Paweł Szlachta 4 Dan Ju-Jitsu, 3 Dan Karate, niebieski pas BJJ.

 

W pierwszy dzień obozu nasi podopieczni zwiedzili park Dinozaurów w Bałtowie, gdzie odbyli wędrówkę przez erę Mezozoiczną, czyli erę Dinozaurów. Modele, które można podziwiać w JuraParku, wykonywane są z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. JuraPark Bałtów, ze względu na dokonane tutaj odkrycia, jest główną placówką Transeuropejskiego Dinoparku w Polsce - jest to ogólnoeuropejski projekt edukacyjno-turystyczny, który ustanawia sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów w miejscach, gdzie zostały one znalezione. Następnie przyszedł czas na sale muzealne wypełnione eksponatami pochodzącymi z różnych części świata, a na koniec prehistoryczne oceanarium, gdzie młodzi sportowcy mogli podziwiać ogromne gady żyjące na ziemi tysiące lat temu, np. potężnego, mierzącego ponad 20 metrów Megalodona, rybopodobnego Mozazaura, a także Plezjozaura i Lipoleurodona, oraz wiele innych stworzeń.

 

W kolejne dni, poza treningami, wszyscy uczestnicy obozu odpoczywali nad Zalewem Tarnobrzeskim. W ostatni dzień odbył się zaś egzamin na stopnie uczniowskie w Ju-Jitsu. 20 osób ukończyło egzamin z wynikiem pozytywnym. Sensei Paweł Szlachta gratuluje wytrwałości, gdyż należy przypomnieć, że treningi odbywały się dwa razy dziennie, najmłodsi uczestnicy obozu mieli zaledwie 6 lat, a także umiejętności, jakimi zdający wykazali się podczas egzaminu.

 

Zarząd Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów serdecznie dziękuje panu Dominikowi Ziobro - firma Acordi, oraz pani Małgorzacie Wawrzonek-Tęcza za pomoc, jaką udzielili przy organizacji Pucharu Podkarpacia w Strzyżowie, którego w czerwcu br. nasze stowarzyszenie było organizatorem.

 

Najlepsi zawodnicy stowarzyszenia nie mają wakacji, gdyż przygotowują się do Pucharu Świata Juniorów Młodszych U-15, oraz Bałkan Open Juniorów U-18, które odbędą się 22-24 września 2017 r. w Czarnogórze.

 

Armmagedon 

liczba wyświetleń: 366 dodano: 2017-07-17