Nowy, kolorowy plac zabaw w Ogródku Jordanowskim

 

W miejsce starych, już zużytych zestawów zabawowych, zostały zamontowane nowe, piękne  i kolorowe urządzenia, wykonane z najwyższej jakości produktów. Nowe, atrakcyjne bujaki, zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki, zestawy integracyjne i zamki na piasku oraz, co istotne, piękna altana z zestawem mebli ogrodowych dla rodziców i opiekunów, to efekt prac modernizacyjnych, które  rozpoczęliśmy już w tym roku. Dzięki wykorzystaniu pod nowymi urządzeniami używanych do tej pory bezpiecznych nawierzchni oraz pracy wolontariuszy, koszt inwestycji wyniósł tylko 125 tys. zł.

 

Już w dzień otwarcia placu zabaw było widać, że dzieciom przypadł on do gustu. Kolorowe i różnorodne urządzenia sprawiały młodym użytkownikom wiele radości. Miejmy nadzieję, iż różnorodność atrakcji sprawi, że nasi najmłodsi mieszkańcy będą czuli się dobrze na świeżym powietrzu i tu właśnie atrakcyjnie spędzą czas wolny dobrze się bawiąc.

 

Altana, w której można się schować przed słońcem sprawi, iż w końcu będzie można przebywać na placu zabaw bezpiecznie. My ze swej strony życzymy jak najwięcej dni ze słońcem, aby nowy plac zabaw był zawsze pełen dzieci. Życzymy, aby to miejsce sprawiało jak najwięcej radości najmłodszym i prowadziło do wspólnej integracji również z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Proszę, abyśmy wszyscy wspólnie dbali o nowy plac zabaw, a w szczególności o jego czystość.

 

Teren Ogródka Jordanowskiego to nie tylko plac zabaw zaspokajający potrzeby dzieci w wieku 3-12 lat (urządzenia do zabawy), ale również zamontowany stół do tenisa stołowego, stół do gry w ,,piłkarzyki”, plac do gry w szachy, czy warcaby oraz plenerowa siłownia. W wyniku tak dobranej oferty rekreacyjnej skierowanej nie tylko do dzieci, ale również młodzieży i  dorosłych, teren ten jest miejscem, w którym można aktywnie spędzić wolny czas.  Czynimy starania, by jeszcze w tym roku uruchomić bulodrom (tor do gry w bulle). Założeniem planów modernizacyjnych Ogródka jest aktywny wypoczynek wszystkich grup społecznych i wiekowych naszej lokalnej społeczności. Chcemy, aby Ogródek Jordanowski stał się miejscem wspólnych spotkań i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

 

Nowy plac zabaw oraz nowe atrakcje w Ogródku Jordanowskim niewątpliwie wzbogacają atrakcyjność miejscowości pod względem walorów turystycznych, rekreacyjnych, a przede wszystkim spełniają marzenia mieszkańców Strzyżowa. W planach mamy przecież budowę parku gimnastycznego z elementami do ćwiczeń siłowych dla starszej młodzieży i dorosłych oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w mini piłkę nożną, street ball i unihokej.

 

Chcąc poznać Państwa opinie na temat funkcjonowania Ogródka Jordanowskiego, będziemy prosić o wypełnienie przygotowanej przez nas ankiety.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia prac modernizacyjnych placu zabaw dla dzieci.

 

Wszystkich chętnych, chcących aktywnie spędzić wolny czas serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Zespół Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie 

liczba wyświetleń: 416 dodano: 2017-07-13